• Ömeravni Mh. İnebolu Sk. No:67 Kabataş/Beyoğlu/İstanbul
  • +90 212 249 44 48

Tarihçe

Dünya Doktorları Derneği özellikle Suriye krizi sonrasında Türkiye’ye gelen sığınmacılar başta olmak üzere, mülteci ve göçmelere yönelik çeşitli yardım çalışmaları yürütmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı koordinasyonun da yürütülen “Sıhhat Projesi“ ile koordineli olarak Avrupa Birliği desteği ile çeşitli sağlık merkezlerini desteklemektedir.
2015-2016 yıllarında İstanbul, İzmir, Hatay illerinde 100.000’den fazla kişiye birinci basamak sağlık hizmetleri, psiko-sosyal destek hizmetleri gibi çeşitli alanlarda sağlık hizmetleri sunulmasını destekleyen Dünya Doktorları Derneği, halen İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Hatay’da psiko-sosyal destek merkezleri ve fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniklerini desteklemektedir.
Dünya Doktorları Derneği kurulduğu günden bu yana Türk Kızılayı iş birliği ile yerlerinden edilmiş Suriyeliler ve sığınmacılar için medikal ekipman ve ilaç desteği vermiş, AFAD ve ilgili valiliklerin koordinasyonunda sahada ihtiyaç analizleri yapmış, mobil üniteler ile destek sağlamıştır.
Dünya Doktorları Derneği, sağlık alanında faaliyet gösteren ve uluslararası bir insani yardım ağı olan Doctors of the World ağının bir üyesidir.